Dentální hygiena

Dentální hygiena nemá pouze estetický a kosmetický význam, v dnešní době je nedílnou součástí  preventivní stomatologie.

Nejdůležitějším aktérem je sám pacient.  Pokud se věnuje zubní hygieně v domácích podmínkách dostatečně, může sám předejít důslednou kvalitní  a systematickou péčí  o svůj chrup celé řadě komplikací, zejména vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontóze.

Hlavním cílem profesionálně poskytované dentální hygieny, kterou provádíme v naší ordinaci DentKB, je pomoci pacientovi v maximální péči o chrup tam, kde končí hranice možností domácí zubní hygieny.  Pravidelná dentální hygiena může jednoznačně pomoci odstranit příčiny zánětu dásní a postupující parodontitidy.

Předcházejte problémům se zuby! Při profesionální dentální hygieně se věnujeme odstranění zubního kamene, mezizubních nánosů a povlaku na zubech. Vaše zuby budou čistější, hladší a bělejší. Díky redukci bakterií v ústech se sníží riziko infekce, paradontitidy, krvácení dásní a vzniku zubního kazu.

Při dentální hygieně se konkrétně věnujeme odstranění zubního kamene, odstranění mezizubních nánosů, povlaku na zubech a dalších nečistot v ústech. Díky redukci bakterií v ústech pacienta pak dochází ke snížení rizika infekce, paradontitidy, krvácení dásní a v první řadě k prevenci zubního kazu.

Průběh dentální hygieny:

Každé ošetření začíná konzultací, kdy lékař či dentální hygienistka vyslechne pacienta, jakým způsobem se o svůj chrup stará a poté provede instruktáž správné techniky čištění zubů. Následně může pacientovi doporučit nejlepší postup při hygieně ústní dutiny.

V průběhu procesu dentální hygieny lékař či zubní hygienistka odstraní pacientovi nánosy z povrchu zubů i mezizubních prostor pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů, následně zuby vyčistí za pomoci směsi prášku a vody (metoda Air-Flow ) . Zbylý povlak na zubech likviduje pomocí speciální depurační pasty a elektrického kartáčku. V konečně fázi zuby vyleští a vyhladí. Celý postup eliminuje zubní plak, zubní kámen i nežádoucí  pigmentaci.

Zákrok trvá přibližně 30 až 60 minut, délka ošetření je vždy individuální a závisí na stavu pacientovy ústní dutiny. Proceduru profesionální zubní hygieny doporučujeme v zájmu prevence všem absolvovat jednou za šest měsíců, nebo minimálně jednou ročně.

Zákrok je zcela bezbolestný a podpoří pacienta při maximální možné preventivní péči o vlastní zuby, která je jednoznačným základem co nejdéle udržitelného zdravého stavu chrupu.

Pokud se objednáte na dentální hygienu v naší ordinaci DentKB Bechyňova 3, naučíme vás spolehlivě problémům se zuby přecházet. 

Dent KB - informace

Provozovatelem soukromé stomatologické ordinace je společnost Můj Dent KB s.r.o (IČO: 06805451).

Naše stomatologická ordinace poskytuje komplexní odbornou péči o Váš chrup, samozřejmostí je profesionální a ohleduplný přístup našeho personálu. Staňte se i Vy spokojeným klientem naší zubní ordinace.

Ordinační hodiny

Po: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Út: 9:00-12:00, 13:00-18:00

St: 8:00-14:00

Čt: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Pá: 8:00-14:00

So: zavřeno

Vstupní vyšetření

Každý nový pacient naší zubní kliniky podstoupí vstupní vyšetření, na jehož základě stanovíme plán ošetření, který přizpůsobujeme vždy Vašemu času i preferencím v různých možnostech ošetření.

Vstupní vyšetření je pro děti i dospělé zdarma!

Těšíme se na Vaši návštěvu

Copyright © 2019 DENT KB

Search