Konzervativní stomatologie

V naší ordinace DentKB pracujeme metodou tzv. záchovné stomatologie.

Jde o nejčastěji používanou stomatologickou metodu, která se zaměřuje na konzervativní terapii onemocnění zubů, především prevence, ošetření a léčby zubního kazu.

Našim cílem je pomoci pacientovi, aby jeho zuby zůstaly zdravé a živé co nejdéle.

Všechny plánované zákroky pacientům předem detailně vysvětlíme a prodiskutujeme možné varianty ošetření.

Při zákrocích používáme neinvazivní a bezbolestné postupy. Aplikujeme šetrné typy lokálních anestetik. Pacientovi je ze zdravotního pojištění plně hrazena lokální injekční anestezie.

Nejčastějším výkonem, který v naší ordinaci DentKB provádíme, je zhotovení výplní zubů postižených zubním kazem.

Moderními metodami záchovné stomatologie pomáháme pacientům, aby jejich zuby zůstaly co nejdéle zdravé a živé. Zubní kazy ošetřujeme ve většině případů kvůli komfortu a pohodlí pacienta v místním znecitlivění. Lokální anestetika jsou v naší ordinaci hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Víte, co způsobuje zubní kaz?

Zubní kaz je bakteriální proces narušující tvrdé zubní tkáně.

Díky zvýšenému příjmu sacharidů v naší potravě jde o onemocnění, které postihuje většinu populace. Pacienta neohrožuje na životě, ale může být velmi bolestivé. Nejvýhodnější léčbou je prevence, která začíná už v předškolním a školním věku.

Na vzniku kazu se podílejí bakterie, které jsou všudypřítomné v ústní dutině, dále nízkomolekulární sacharidy, zubní plak a špatná ústní hygiena. Kvůli působení bakterií se uvolňují toxické látky, které mění cukry v kyseliny. Pokud je povrch zubu narušený, nedokáže zabránit průniku bakterií dovnitř zubu a vzniká zubní kaz.

Pokud není zasažený nervový systém a zub je poškozený jen lehce, řešíme defekt výplní neboli plombou. Pacientům nabízíme všechny druhy výplní (amalgámové, fotokompozitní či skloionomerní). Finální výběr materiálu výplně vždy záleží na konkrétní situaci a konkrétním ošetření.

Ošetření zubního kazu provádíme kvůli komfortu a pohodlí pacienta ve většině případů v místním znecitlivění. Složitost a délka zákroku se odvíjí od rozsahu zubního kazu.

Druhy zubních výplní

  • Výplně z kapslového amalgámu

Dózovaný amalgám je slitina rtuti a jiných kovů, zejména stříbra, mědi a cínu. Od výrobce má samostatně zabalenou, přesně zváženou dávku rtuti a samostatně zabalenou dávku kovového prášku. Amalgám je nejtrvanlivější výplní a má velmi silný antibakteriální efekt. Výhodou amalgámu je, že pokud pod ním vznikne kaz, šíří se pomaleji než pod jinými materiály. Amalgámové výplně jsou ale méně estetické a v dnešní době se od nich upouští. Po několika letech mohou způsobovat fraktury zubů nebo jejich zabarvení, případně také alergické reakce pacientům s alergií na kovy.

  • Bílé výplně:
  • Fotokompozitní výplň

Bílá fotokompozitní výplň je oblíbená a velmi estetická varianta plomby s dlouhou životností. Je složená z dentálních pryskyřic vytvrzovaných světlem. Dobře kopíruje původní barevný odstín zubní skloviny pacienta a také se dobře váže na zub. Není příliš vhodný pro pacienty s nedostatečnou zubní hygienou, protože nepůsobí antibakteriálně.

  • Skloionomerní cement

Skloionomerní cement má stejně jako fotokompozit vysokou vazbu na zubní tkáň. Zároveň obsahuje vysokou koncentraci fluoridů, proto velmi účinně působí proti vzniku a šíření zubního kazu. Menší nevýhodou skloionomerů je nižší mechanická odolnost. Skloionomery se používají při zhotovení výplní krčků, k ošetření dětských zubů a v kombinaci s kompozitním materiálem.

Dent KB - informace

Provozovatelem soukromé stomatologické ordinace je společnost Můj Dent KB s.r.o (IČO: 06805451).

Naše stomatologická ordinace poskytuje komplexní odbornou péči o Váš chrup, samozřejmostí je profesionální a ohleduplný přístup našeho personálu. Staňte se i Vy spokojeným klientem naší zubní ordinace.

Ordinační hodiny

Po: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Út: 9:00-12:00, 13:00-18:00

St: 8:00-14:00

Čt: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Pá: 8:00-14:00

So: zavřeno

Vstupní vyšetření

Každý nový pacient naší zubní kliniky podstoupí vstupní vyšetření, na jehož základě stanovíme plán ošetření, který přizpůsobujeme vždy Vašemu času i preferencím v různých možnostech ošetření.

Vstupní vyšetření je pro děti i dospělé zdarma!

Těšíme se na Vaši návštěvu

Copyright © 2019 DENT KB

Search