Endodoncie

Endodontické ošetření zubu je jedním z klíčových zubních zákroků. Cílem endodontického ošetření  je pomoci zachránit pacientovi vlastní zub v případech, kdy zubní kaz nenávratně napadl zubní dřeň a došlo k zánětu, tedy ke stavu, který zároveň ohrožuje samotné zubní kanálky.

Pokud  je zubní dřeň poškozena či infikována fatálně, řeší se situace tzv. endodontickým zákrokem neboli ošetření m systému kořenových kanálků. Endodontický zákrok pomůže zabránit dalšímu šíření zánětu v okolních tkáních či kosti čelisti.

Endodoncie je náročná na čas a vyžaduje velkou preciznost stomatologa. Pacient musí počítat s tím, že na zubařském křesle může strávit i několik hodin, případně si ošetření může vyžádat i více návštěv.

Předpokladem úspěchu je dodržení zásad zubní hygieny při procesu následného hojení.

Díky preciznímu vyčištění a dokonalému zaplnění kořenových kanálků zubů dokážeme zachránit i velmi poškozené zuby.  Při endodontickém ošetření pracujeme s operačním mikroskopem a celý výkon pečlivě analyzujeme pomocí digitálního RVG snímku. Endodoncie vyžaduje zkušenost a my ji máme!

Průběh endodontického ošetření :

Endodontické ošetření probíhá tím způsobem, že stomatolog nejprve zbaví dřeňovou dutinu a kořenové kanálky jejich obsahu, kořenové kanálky mechanicky opracuje a  zprůchodní speciálními nástroji. Nakonec samotný zub chemicky dezinfikuje a nově zaplní výplňovou hmotou.  Kanálek se stane  pro bakterie neprůchodným a brání tak další infekci.

Nakonec přijde na řadu protetická práce. Na zub necháme zhotovit korunku, ta pak zabrání opětovnému osídlení kanálku bakteriemi. Výběr materiálu, ze kterého bude korunka vyrobena, vždy pečlivě zvážíme a konzultujeme s pacientem.

V naší ordinaci DentKB pracujeme při endodontickém zákroku s operačním mikroskopem za použití analýzy digitálního RVG snímku. Pro zajištění preciznosti práce využíváme endomotor a apexlokator. V závěřu ošetření vždy pečlivě ověřujeme pomocí retgenových snímků, že bylo ošetření provedeno správně.

Dent KB - informace

Provozovatelem soukromé stomatologické ordinace je společnost Můj Dent KB s.r.o (IČO: 06805451).

Naše stomatologická ordinace poskytuje komplexní odbornou péči o Váš chrup, samozřejmostí je profesionální a ohleduplný přístup našeho personálu. Staňte se i Vy spokojeným klientem naší zubní ordinace.

Ordinační hodiny

Po: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Út: 9:00-12:00, 13:00-18:00

St: 8:00-14:00

Čt: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Pá: 8:00-14:00

So: zavřeno

Vstupní vyšetření

Každý nový pacient naší zubní kliniky podstoupí vstupní vyšetření, na jehož základě stanovíme plán ošetření, který přizpůsobujeme vždy Vašemu času i preferencím v různých možnostech ošetření.

Vstupní vyšetření je pro děti i dospělé zdarma!

Těšíme se na Vaši návštěvu

Copyright © 2019 DENT KB

Search