Parodontologie

Parodontologie se zabývá onemocněním dásní a fixačního zubního aparátu.

V naší ordinaci DentKB se věnujeme nejen léčbě parodontózy,  ale zejména předcházení vzniku tohoto onemocnění.  Během preventivních prohlídek, které jsou hrazeny ze zdravotního pojištění, dokážeme parodontitidu (běžně parodontózu) odhalit dopředu a můžeme pacientovi pomoci, aby se zánět nešířil dál a nemohl v budoucnosti způsobit ztrátu zubů.

Co je parodontitida?

Parodontitida je zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubu způsobené bakteriemi a plakem na zubní sklovině. Parodontitidě předchází gingvitida, tedy zánět dásní. Ten se projevuje krvácením dásní při čistění zubů, citlivostí zubu na dotek nebo dokonci viditelným otokem a změnou barvy dásní.

Krvácejí Vám při čištění zubů dásně? Obáváte se parodontózy? Pravidelná preventivní prohlídka v naší ordinaci Vás může zbavit obav. Průběh případného onemocnění parodontitidou Vám pomůžeme vyřešit, případně zásadním způsobem zpomalit.

Samotná parodontitida začíná v oblasti, kde dáseň těsně přiléhá k zubu a postupuje směrem ke kosti a kořeni zubu. Rozšířením štěrbiny mezi dásní a zubem se tvoří tzv. parodontální kapsy . Dochází k obnažování zubních krčků a později i k viklání zubu. Příznaky parodontitidy jsou nepřehlédnutelné: krvácení z dásní, viklání zubů, zápach z úst a bolestivost zubů. Zuby mohou také měnit svoji polohu a mohou mezi nimi vznikat mezery.

Cílem léčby je zbavit se zánětu a obnovit vlákna závěsného aparátu. U počínajícího zánětu není  léčba tak náročná jako u pokročilejšího onemocnění.  

Při ošetření parodontického chrupu musí lékař odstranit zubní kámen nejen na zubech, ale i pod dásněmi . Pacientovi  mohou být také předepsána antibiotika. Pro účinnost léčby je vždy nutné, aby pacient plně spolupracoval a důsledně se zaměřil na perfektní ústní hygienu.  

Onemocnění někdy nelze vyléčit úplně, ale jeho průběh je možné podstatným způsobem zpomalit. Významná je komplexní péče -  pečlivé čištění zubů i mezizubních prostorů správnou technikou podpořené masážemi dásní, pravidelným odborným odstraňování zubního kamene i zpod okrajů dásně a dalším pečlivým stomatologickým ošetřením, které Vám můžeme v naší ordinaci DentKB poskytnout.

Dent KB - informace

Provozovatelem soukromé stomatologické ordinace je společnost Můj Dent KB s.r.o (IČO: 06805451).

Naše stomatologická ordinace poskytuje komplexní odbornou péči o Váš chrup, samozřejmostí je profesionální a ohleduplný přístup našeho personálu. Staňte se i Vy spokojeným klientem naší zubní ordinace.

Ordinační hodiny

Po: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Út: 9:00-12:00, 13:00-18:00

St: 8:00-14:00

Čt: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Pá: 8:00-14:00

So: zavřeno

Vstupní vyšetření

Každý nový pacient naší zubní kliniky podstoupí vstupní vyšetření, na jehož základě stanovíme plán ošetření, který přizpůsobujeme vždy Vašemu času i preferencím v různých možnostech ošetření.

Vstupní vyšetření je pro děti i dospělé zdarma!

Těšíme se na Vaši návštěvu

Copyright © 2019 DENT KB

Search