Protetika

Zubní protetika je částí stomatologie, která se  zabývá náhradami nefunkčních a ztracených zubů. Je to blízká příbuzná implantologie, která se specializuje na zubní implantáty.

Návrh protetického ošetření je vždycky individuální a obvykle vyžaduje delší přípravu spojenou s množstvím typů dalších stomatologických výkonů. Je  také náročnější na finanční spoluúčast pacienta.

Protetikou je možné nahradit celý zub nebo jeho část, ale také skupinu zubů nebo chrup jako celek. Jako náhrady používáme zubní korunky, můstky, snímatelné náhrady (protézy), případně zubní implantáty.  

Naším cílem je co nejdokonaleji zrekonstruovat definitivně ztracené tvrdé zubní tkáně.

Vracíme Vám úsměv! Nahrazujeme ztracené části zubu, celé zuby, skupiny zubů i kompletní chrup co nejdokonalejším rekonstrukčním postupem. Používáme vysoce estetické kvalitní korunky, fazety, můstky či protézy. Specializujeme se na zubní implantáty.

Jaké používáme protetické náhrady?

Keramická fazeta je tenký „plátek“ keramiky, který slouží ke korekci nedokonalostí zubu v tvaru, zakřivení či barvě. Po odstranění nevyhovující přední vrstvy zubu se keramická fazeta adhezivně nalepí na zub.

Korunka dokáže nahradit větší část zubu, případně někdy i zub, pokud je zachován vlastní kořen zubu. Zhotovujeme metalokeramické nebo vysoce estetické celokeramické korunky z nejnovějších materiálů vyrobených v kvalitní a námi ověřené laboratoři. Pacientům umíme také nabídnout levnější varianty korunek.

Inlay neboli onlay – jde o náhradu větších defektů zubních tkání z různých materiálů (kov, kompozit, keramika). Jedná se o přechodovou fázi mezi ošetřením zubu prostou výplní a ošetřením umělou korunkou.

Můstek řeší ztrátu celého zubu nebo i více zubů přemostěním mezery. Je pevně uchycen pomocí korunek na krajní zuby sousedící s mezerou.

Snímatelné náhrady neboli protézy doplňují ztracené zuby a využívají ke svému kotvení zubů zbývajících. Celkové snímatelné náhrady nahradí všechny zuby v čelisti.

Zubní implantát dokáže plnohodnotně nahradit ztrátu jednoho či více zubů. Ideální je v případě, že v chrupu vznikne po ztrátě zubu mezera.  Jedná se o umělý zubní kořen vložený do kosti vyrobený z titanu či jeho slitiny. Povrch implantátu  je upravován tak, aby bylo následně zajištěno dobré hojení. Implantace je časově nenáročný operační zákrok, který je prováděn v injekční lokální anestezii.  Následné hojení v případě titanového implantátu trvá 6 až 8 týdnů, u jiných typů kovů může být i delší. Při správném provedení zákroku, dobrém hojení a důsledném dodržování zubní hygieny mohou implantáty vydržet po celý život.

Dent KB - informace

Provozovatelem soukromé stomatologické ordinace je společnost Můj Dent KB s.r.o (IČO: 06805451).

Naše stomatologická ordinace poskytuje komplexní odbornou péči o Váš chrup, samozřejmostí je profesionální a ohleduplný přístup našeho personálu. Staňte se i Vy spokojeným klientem naší zubní ordinace.

Ordinační hodiny

Po: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Út: 9:00-12:00, 13:00-18:00

St: 8:00-14:00

Čt: 9:00-12:00, 13:00-18:00

Pá: 8:00-14:00

So: zavřeno

Vstupní vyšetření

Každý nový pacient naší zubní kliniky podstoupí vstupní vyšetření, na jehož základě stanovíme plán ošetření, který přizpůsobujeme vždy Vašemu času i preferencím v různých možnostech ošetření.

Vstupní vyšetření je pro děti i dospělé zdarma!

Těšíme se na Vaši návštěvu

Copyright © 2019 DENT KB

Search